Haber

Sinop’ta Kalkan Balığının Ağırlığı 750 Liraya Varan Vatandaş Zora Girdi: “Bizim Evden Eksik Olmazdı Artık Sadece Tezgahta Görebiliyoruz”

MUSTAFA USTASI

Sinop Türkiye’de nadiren avlanan kalkan balığının ağırlığı, büyüklüğüne göre 750 lirayı buldu. Balıkçı İbrahim Çoşkunarslan, “Nereden bakarsanız bakın tezgahlardaki kalkanların toplam fiyatı 20-25 bin lira. Kim alacak zenginler alacak. Şu anda kimse rağbet görmüyor çünkü fiyat yüksek. yüksek. Fiyatlar yüksek.” Sinoplu vatandaş, “Bizim evde balık kıtlığı hiç olmazdı ama bugün sadece tezgahta görüyoruz. Böyle olursa inşallah ansiklopedilerde çocuklarımıza gösterebiliriz.”

Sinop Açıklarda yakalanan 2-3 ve 4 kiloluk kalkan balıklarının büyüklüklerine göre kilogramı 600 ve 750 TL’den satışa sunuldu. Balıkçı İbrahim Çoşkunarslan, eskisi gibi balık bolluğunun olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“FİYATI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN KİMSE SEVMİYOR”

“Kalkan balığı bu ortamlarda biraz değerli. Kilosu 600 liradan başlayıp 750 liraya kadar çıkıyor. Tabii bunlar boyuna göre. Balık ne kadar büyükse fiyat da o kadar yüksek. Şu anda büyük kalkanlar daha pahalı. Kilosu 750 lira küçük balıkların kilosu 600 lira şu an tezgahtalar toplam 30 kilo kalkan var 4 kilo kalkan var 1 kilo 700 gram 2 kilo 500 gram isteğe bağlı uzunluğunda.Nereden baksan tezgahtaki kalkanların toplam fiyatı 20-25 bin lira Kim alacak zengin alacak.Çünkü şu an fiyat yüksek Kimse istemiyor.Fiyatlar uçuk Alım gücü zayıf tabii.”

“İnşallah ansiklopedilerde çocuklarımıza gösterebiliriz”

Balıkçı tezgahına gelen Engin Kan, şunları söyledi:

“Kilo kalkan balığı 750 lira. Nasıl alırım, olur mu? 750 lira verince kalan 1 ayda ne yerim? Ne kazanırım? Ne kazanırım ki öderim.” Bu para mı? Özlediğimiz bir tat, evet. Çocukluğumuzun tatları. Eksik bir şey yok bizim evde.” Var olmayan bir balıktı ama bugün onu sadece tezgahta görüyoruz. Umarım ansiklopedilerde çocuklarımıza gösterebiliriz, eğer durum buysa.”

Görüntü dökümü:

*İbrahim Coşkunarslan

*Büyük Kan

*Detay görselleri

Kaynak: ANKA / Yerel

ineboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu