Ekonomi

VakıfBank’tan 1,8 milyar dolarlık yeni fon

VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre, DPR menkulleştirme programı kapsamında banka, 2 yıl vadeli toplam 5 yıl vadeli 5 banka ile 1,7 milyar dolar ve 75 milyon Euro vadeli 2 banka ile 1,7 milyar dolarlık fonlama sürecini hayata geçirdi. 4 yıl geri ödemesiz olmak üzere 2 yıl.

VakıfBank’ın toplam 7 yabancı bankanın katılımıyla yürüttüğü bu süreç, Türk bankaları arasında hem tek seferde gerçekleştirilen en büyük dengeli menkul kıymetleştirme süreci hem de tek seferde gerçekleştirilen en büyük fonlama süreci olma özelliğini taşıyor. Ayrıca DPR programının teminatlı yapısı nedeniyle süreçte oluşan maliyetler 1 yıllık sendikasyon kredisi maliyetlerinin oldukça altında kalmıştır.

“Finansman sürecini 2 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz”

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen ve Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinden derin üzüntü duyduklarını ifade etti.

VakıfBank’ın ülke ekonomisindeki temellerinin küresel ekonomi açısından zorlu koşulların devam ettiği bir süreçte devam ettiğini belirten Üstünsalih, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, deprem bölgesine gerekli tüm yardımları yapmak üzere derhal kolları sıvadık ve seferber olduk. Ayrıca Türkiye’nin en büyük ikinci bankası olarak ülke ekonomisindeki temellerimiz atmaya devam ediyor. farklı şekillerde kendini göstermektedir.Ülke ekonomisinde bir başlangıç ​​yapıp güçlenmemize hız kesmeden devam ediyoruz.Böyle bir dönemde ülkemize kazandırdığımız bu taze kaynağı çok yakın zamanda 2 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Ülkemize her anlamda verdiğimiz desteği sürdürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Bu vesileyle VakıfBank’a ve ülkemize teşekkür etmeye devam edeceğiz.Bankalara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. göstergesi olarak sürecimize katılan

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu