Haber

TİP İzmirliler KYK Yurdu’ndaki Asansör Kazasını Protesto Etti

KERİM UĞUR

Türk Personel Partisi (TİP) İzmir İl Örgütü üyesi öğrenciler, Aydın’da Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı kız öğrenci yurdunda Zeren Ertaş’ın asansör kazası sonucu hayatını kaybetmesini protesto etti.

Aydın’da KYK kız yurdunda meydana gelen kazada üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesini ve bazı öğrencilerin yaralanmasını protesto etmek isteyen TİP İzmir üyesi öğrenciler, Buca’daki Hoca Ahmet Yesevi Kız Öğrenci Yurdu önünde bir araya geldi. bugün bir basın açıklaması yaptım.

Partili öğrenciler yurdun önünde “Kaza değil cinayet! Katil KYK” yazılı pankart açarak, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Düşen asansör, öğrencilerin tüm uyarılarına, ısrarlarına ve bozuk olduğunu söylemelerine rağmen tamir edilmedi. Öğrenciler bozuk asansörü kullanmak zorunda kaldılar ve ölüme terk edildiler. Bize açıklama borçlu olan Aydın Valisi Yakup Canpolat geldi. Yalan söylemek ve suçu sınıf arkadaşlarını suçlamak için yurdun önüne çıktık. Polis, hayatını kaybeden öğrencilere saldırdı. Barınamıyoruz, koğuştan farkı olmayan KYK yurtlarına hapsediliyoruz. Ölüme terk ediliyoruz. ve toplum yurtlarında açlıktan ölüyoruz. Geçimimizi sağlamak için çalışmaya ve eğitimden vazgeçmeye zorlanıyoruz. Kâr uğruna eğitimimizi, güvenliğimizi ve barınmamızı kısıtlayan bu düzeni reddediyoruz. İnsan gibi yaşamak istiyoruz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu