Haber

Peskov: Batılı ülkeler kendi çıkarları için değil, Rusya’yı dizginlemek için dostluk kuruyor

Peskov, Rossiya 1 televizyonuna açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: Kolektif Batılı ülkelerin kendi görüşleri var. Genellikle kendilerine arkadaş edinmezler. Rusya’yı çeşitli bölgelerden uzaklaştırmak için dost edinmeye çalışıyorlar” söz konusu.

Batı’nın bu politikasının geleceği olmadığını düşündüklerinin altını çizen, Peskov, ” Bu politikayı biliyoruz ve artık alıştık. Ancak kendimizi bu risklerden koruyacak şekilde ilişkiler kurmayı da öğrendik.” söz konusu.

‘Kazakistan’ın Rusya’nın arka bahçesi olduğu tezi aptalca’

Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinAstana ziyaretinin ardından Bloomberg’de yer aldı. Kazakistan’ın Rusya’nın arka bahçesiO da iddiaya tepki gösterdi’.

Söz konusu iddialar aptallık‘ şeklinde tanımlıyor Peskov, ” Bütün bunlar bilgi savaşları vb. Kazakistan, mümkün olan tüm alanlarda işbirliğini teşvik eden ve bunu ‘ya o, ya da onlarla’ bakış açısıyla yapmayan egemen bir ülkedir.“dedi.

Lavrov, Batı medyasının Kazakistan’ı ‘Putin’in arka bahçesi’ olarak adlandırmasına tepki gösterdi

Aynı devlet kanalına konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “ Benzer açıklamalar sadece Batı medyasında değil, oradaki Batılı liderlerin kaba ağızlarından da yapılıyor.diye konuştu ve Avrupa Birliği’nin Rusya’yı mümkün olduğu kadar koruması gerektiğini de sözlerine ekledi. her şekilde kısıtlamakOrta Asya ve Kafkasya’dan çalışıyor itmekÇalıştığını vurguladı.

Ancak bu eylemler asla işe yaramayacak” diyen Rus bakan, Rusya’nın tarihsel olarak bu bölgelerde bulunduğunu ve bu bölgelerden asla silinemeyeceğinin altını çizdi.

haberhazro.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu