Haber

Galatasaray’dan Süper Kupa fikri: Atatürk Stadı’nda oynayalım

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde F.Bahçe ile F.Bahçe arasında finalin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması kararına ilk tepkiyi gösteren sarı-kırmızılı camia, ilk somut adımı da attı. konsey konseyini toplamak.

6 Kasım’da yapılan toplantıda sarı-kırmızılı kulüp yönetiminden, maçın Türkiye’de oynanması için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nezdinde girişimde bulunulması istendi. Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim bu hafta içerisinde bu konuda adım atacak.

Tribünler yarıya kadar doldu

Galatasaray yönetimi, Dursun Özbek imzalı dilekçeyle TFF’ye resmi başvuruyu yapacak. Kulüp, maç; 100’üncü yıl kutlamaları nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan stadyumda oynanmasını istiyor.

Başvuru dilekçesinde; Maç için en uygun stat İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı olup, tribünler iki takıma eşit olarak bölünecek ve kapasitenin en az yüzde 10’u özel misafirlerden (şehit/gazi yakınları, sağlık çalışanları, vb.) oluşacaktır. madenciler, depremzedeler vb.)

Atatürk’ün adı 27 stadyumda geçiyor

Son yıllarda 9 ilde farklı nedenlerle stadyumlardaki Atatürk isimleri değiştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun veri tabanına göre şu anda ülkemizde 27 il ve ilçede Ulu Önder’in adını taşıyan stadyumlar bulunuyor.

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, 29 Aralık’ta Galatasaray ile F.Bahçe’yi karşı karşıya getirecek Süper Kupa maçı için en uygun tesis olarak görülüyor.

Sakarya’da yenilenen stadyum da alternatif olabilir. Yıpranan İzmir Atatürk Stadı riskli durumda.

haber-hilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu