Yaşam

Bağcılar Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere kitap desteği

Bağcılar Belediyesi, üniversite sınavına hazırlanan 900 öğrenciye ücretsiz TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) kitapları hediye etti. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, her zaman gençlerin yanında olduklarını belirterek, “Gençlerin ve çocukların belediyesi olacağız.”

Bağcılar Belediyesi eğitim alanında öğrencilere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Bağcılar Gençlik Merkezi’nde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki grup halinde eğitim gören 900 öğrenciye ücretsiz üniversite hazırlık sınavları dağıtılıyor. Tesiste üniversite hazırlık kursuna katılan tüm mezunlar, 11. ve 12. sınıf öğrencileri bu destekten yararlanabilecek.

 

Gençlerin ve çocukların belediyesi olacağız

Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi’nde düzenlenen programla ilk olarak 400 öğrenciye kitapları dağıtıldı. Kurs süresince diğer öğrencilere de üniversite sınavlarına hazırlık setlerinin verilmesi planlanıyor. Çalışmalarının merkezine gençleri ve çocukları koyduklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İlk sözümüz gençlerin ve çocukların belediyesi olacağımızdı. 1,5 yıllık süreçte hem gençlik çalışmalarımızın içeriğini zenginleştirmek hem de gençlik merkezlerimizin sayısını artırmak adına değerli çalışmalara imza attık. Bugün üniversite sınavlarına hazırlık setlerimizi 900 öğrencimize ulaştırıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana öğrencilerimize eğitim desteği, üniversiteye giriş sınavı fiyat desteği, okul çantası, kitap, kırtasiye ve spor malzemeleri desteği sağladık. “Belediye eliyle çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Programın konuğu Spor Toto Genel Müdürü Dr. Mehmet Cet Öztürk de gençlere sınavda başarılar diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bolvadinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu