Haber

Ataklarına rağmen hastalarıyla ilgilenen ve şeker ikram eden doktordan özür dilediler.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Dr. Umut Karagöz, öncelik isteyen hasta yakınları tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Öte yandan engellenmesine rağmen MA’yı tedavi eden hasta yakınları, Dr. Karagöz’den özür dileyerek tatlı ikram etti.

Olay, 3 Ocak’ta Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Acil Servis’te meydana geldi. Göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye gelen MA isimli hasta, işlemleri için öncelik istedi. Kalp krizi geçiren bir hastayı tedavi eden Dr. Umut Karagöz, MA’yı EKG’ye yönlendirdi. Bu sırada MA’ya müdahalenin ertelendiğini öne süren yakınları, Karagöz ile tartıştı. Çıkan arbedede Dr. Karagöz göğsüne yumruk yedi. Karagöz ‘beyaz kod’ verirken, güvenlik görevlileri dışarı çıkarak hasta yakınlarının yanına gitti. Hastaneye gelen polis, hasta yakınlarını ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürdü. Doktor Karagöz, kalp krizi geçiren hastaya yaptığı müdahalenin ardından MA’yı da tedavi etti.

? DOKTOR ŞİKAYETÇİ VERDİ

Hasta MA ve yakınları, Dr. Umut Karagöz’den özür dileyeceğini belirtti. Karagöz, kendisinin ve acil servis çalışanlarının kendisinden özür dilemesi halinde şikayetinden vazgeçeceğini söyledi. MA’nın yakınları sabah saatlerinde acil servise gelerek Dr. Karagöz ve diğer çalışanlardan özür dileyerek tatlı ikram etti. Özür dileyen hasta yakını, “Biz bunu yapmamıza rağmen siz hastamıza müdahale ettiniz. Sizin gibi doktorlardan ve sağlık çalışanlarından özür diliyorum.” Karagöz karakola giderek şikayetinden vazgeçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu