Haber

81 il valiliğine ‘Afet Mağdurları’ genelgesi… Bilet ücretleri karşılanacak

ANKARA (İĞFA)– İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), 81 il valisine “Afet Mağdurlarının İade İşlemleri ve Yolluk Masraflarının Ödenmesi” konulu genelge gönderdi.

Genelgede, diğer illerden afet bölgesine gidip gelmek isteyenlerin, afet bölgesinden geçici olarak yaşadıkları diğer illere, afet bölgesinden afet bölgesine gidip gelmek isteyenlerin tahliye taleplerinin karşılanmasına ilişkin süreçlerin anlatıldığı belirtildi. afet bölgesi kesintisiz devam ediyor.

Bu içerikte; Afetzedelerin dönüş ve yol masraflarını karşılamak için Valilik/Kaymakamlık bünyesinde daha önce kurulan birimlerin görevlerine devam edeceği, kaza olması durumunda teknik ekipman ve işçi yönünden destekleneceğinin altı çizildi. ihtiyaç.

“FELAKET MAĞDURLARINDAN BİLET ÜCRETLERİ ALINACAK

Yol Harcama Belgesi talep eden depremzedeler, “https://tahliye.afad.gov.tr” adresinden sisteme giriş yapabilecekler.

Tahliye ve iade için başvuru noktalarına başvuran afetzedelerin bilet fiyatları da karşılanacak. Bilet bedelleri, kendi imkânlarıyla bilet alan afetzedelerin talebi üzerine, ödemeler ise depremzedelerin TC Kimlik Numaraları üzerinden yapılacak.

Çıkış illerindeki tahliye bilgi ve başvuru noktalarına başvuramadan afet bölgesindeki merkezlere ulaşan afetzedelere gerekli kolaylıklar sağlanacak ve talepleri halinde yol giderleri karşılanacak.

7/24 çalışma esasına göre kurulan tahliye ve uygulama merkezlerine başvuran vatandaşların ulaşım noktasında daha önce yapılmış olsa bile her türlü imkan ve kolaylıklar kesintisiz olarak gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu